BEŞEREN KARDEŞLERLE İFTİHAR ETTİM

SAM_4663 SAM_4659 SAM_4661 SAM_4662

 

Merhum Mahir Usta’nın torunları ve merhum Güner Beşerin’in oğulları Osman ve Hamit Beşeren kardeşlerin verdikleri hizmeti, ifade ettikleri kelamları işitince iftihar ettim.

Bir aile meclisi sohbet ortamında, Darendeli esnaflardan Beşeren kardeşler adına bahsedilen konuya kulak verip, olayı dinleyince ister istemez anlatanların memnuniyeti kadar bende iftihar ettim.

Mehmet Emin Ilıcak Anadolu Lisesi Pansiyon Müdür Yardımcısı olan damadım Fatih Aslanargun’un, Osman ve Hamit Beşeren kardeşlerin hizmet ve ifadelerini ailemizin sohbet ortamında çevresine takdir ederek anlatması sırasında, dinlediklerime müdahil olarak hizmete ve memnuniyete ortak olmak istedim.

Konu; Mehmet Emin Ilıcak Anadolu Lisesi okul pansiyonunun soğuk geçiren İKİ YÜZ YETMİŞ civarındaki pencerelerinin ŞUBAT dönemi içinde pansiyon öğrencilerinin sağlığı açısından tamiri ve yenilenmesi gerektiği için, Beşeren kardeşlere müracaat edilerek, eksikliklerin giderilmesi için fiyat tespiti istenir. Talep üzerine okul pansiyonunda inceleme ve tespit yaptıran Osman ve Hamit  Beşeren Kardeşler, talebelerin sağlığı açısından yapılması istenen hizmetin ciddi sorun teşkil ettiğini gördükten sonra, hizmeti seve seve talebelerin tatilden dönmeden önce tüm ekipleri ile yapacaklarının ve talebelerin sağlığına, idarecilerin duygularına yardımcı olabileceklerinin sözünü verirler. Hizmet bedelinin tutar listesi istenildiğinde ise, Beşeren kardeşlerden gelen ifade bir anda  eğitimcilere sevinç ve takdir, firmaya ise saygınlık kazandırır.

“ Memleketin değişik il, ilçe ve köylerinden analarını, babalarını, rahat ve sıcak aile yuvalarını terk ederek; aldıkları belli bir puanla okumak için Darendemize gelen talebelerimize hizmet katkımızın olması bize mutluluk verir. Ayrıca bu okulu, saygın Ilıcak ailesinin fedakarlık ederek ilçemize kazandırmasının yanında, bizim de bir desteğimiz olursa kendimizi daha da mutlu hissederiz. Bunun için asla bedel gerekmez. Söz konusu eğitim ve öğretmen olunca maddiyat bizde ikinci planda kalır.” ifadeleri ile hizmeti tatil döneminde  gerçekleştirerek talebelerin sağlığına katkıda bulunan Merhum Güner Beşerin’in oğulları Osman ve Hamit Beşeren kardeşlere teşekkür etme derecesine gönlüm ve kalemim  değer vermede zorlandı.

Mütevazi ifade ve yaklaşımları ile eğitim ve Darende adına değer veren Beşeren kardeşleri eğitimciler ne kadar takdir ile saygı ile anıp konu ediyorlarsa, bende ilçem adına o kadar takdir ve tebrik ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyor, nam ve eser bırakan dedeleri merhum Mahir Usta ile birlikte ilçeme sanatkar evlat yetiştiren merhum babaları Güner Beşeren arkadaşıma da Allah’tan gani gani rahmet niyaz ediyorum.

Kimi hizmet sahiplerinin beş kuruş fazla bedel almak için çırpınırken Osman ve Hamit Beşeren kardeşlerin geek firmaları adına, gerekse Darende itibarı adına verdikleri METCANEN hizmet, takdir ve alkışı gündeme getirmektedir. Mahir Usta ile Güner Usta’nın ruhu şad, torun ve evlatlarının kazancı bol olsun.