TERÖR OLAYLARINA HALKIMIZIN TEPKİSİ

manavgat olayları

 

TERÖR OLAYLARINA HALKIMIZIN TEPKİSİ

Dr. Sadık Özen

 

PKK denilen hain ve alçak terör örgütünün son günlerdeki azgınlığı halkımız için bardağı taşıran son damla oldu. Yıllardır yapılan alçakça saldırılar, kurulan hain tuzaklar, canlı bombalar, yollara döşenen mayınlarla sabrımız taşma noktasına gelmişti. Son günlerde çok sayıda askerimiz ve polisimizin şehit edilmesi üzerine Türk halkı yedisinden yetmişine ayağa kalktı.

Türk’ün ayranlığını kabartmayın diye yıllarca uyarmıştık bu soysuzları. Ancak bir türlü kar etmedi sözlerimiz. Azgınlıklarını artırdıkça artırdılar. Bir taraftan İmralı canisi, bir taraftan gözü dönmüş Kandil Dağı’ndaki soysuzlar Türk Milleti’ni sahipsiz sandılar. Yurt dışından silah ve cephane desteği alan, insanlıktan nasip almamış namussuzlar meydanı boş bulduklarını zannettiler.

Bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yetkilerinde yapılan kısıtlamalar, diğer taraftan “Çözüm Süreci” adı altında bilinçsizlikle başlatılmış olumsuzluk dönemi, yapılmış ve yapılacağı vaadinde bulunulan anayasa değişiklikleri umutlarını iyice artırdı ve iştahlarını daha da kabarttı. Hainler, ülkemizin bölünmesi için artık uygun zamanın geldiğini sanarak daha da cesaretlendiler.

Kanlı terör örgütünün siyasi kanadı olan ve en sonunda HDP isminde karar kılan, emperyalist destekli ve uzaktan kumandalı Kürt kökenli politikacılar, hiçbir sorumluluk duymadan olayları tahrik ettiler. Özellikle bu partinin kadın politikacıları, kadın eşbaşkanları ve belediye başkanları Türk halkını taciz ve tahrik eden söylemlerde bulundular. Hadlerini bilmeyerek, adeta Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkına meydan okudular.

7 Haziran seçiminde aldıkları oylarla barajı geçmekle kalmayıp 80 milletvekili çıkartmaları ise onları iyice şımarttı. Türk halkı arasında yaratılan cumhuriyetçi, dinci, milliyetçi ya da ulusalcı gibi söylemlerle halkımızın ayrılıkçı unsurlara bölünmeye çalışılmasıyla, harekete geçme zamanının geldiğine karar verdiler. Türk halkının gerektiğinde tek yürek, tek yumruk olacağını bilemediler.

Yaşanan saldırılar, yaratılan olumsuzluklar nedeniyle, haksız yere katledilen şehitlerimiz ve ülkemizin bütünlüğünün korunması  için ülke genelinde son derecede etkin protesto yürüyüşleri  başlamıştır. Bunlar her gün daha büyük boyutlar kazanarak devam etmektedir. Türk halkının cumhuriyetine ve değerlerine sahip çıkması açısından bu eylemler son derecede önemli ve değerlidir.

Ancak ne var ki; bu eylemler sırasında; yapılan provokasyonlar nedeniyle Türkiye Cumhuriyetinin temel ilkeleri ile bağdaşmayan olumsuzluklar yaşanmaya başlamış bulunuyor.

Devletimiz, demokratik laik bir hukuk devletidir. Temel ilkeleri, her türlü etnik ve inanç ayrılıklarına karşı olmaktır. Bütün vatandaşlarımız eşit haklara sahiptir. Aralarında hiçbir ayırım söz konusu değildir. Ülkemizde TC kimliğine sahip vatandaşlarımızın her türlü kişilik haklarının, mal ve can güvenliklerinin korunması devletimizin güvencesi altındadır.

 

PKK terör örgütü ve HDP’nin desteği ile; hainlerin bazı il ve ilçelerimizde yaptıkları özerklik ilanları geçersiz olup, devletimiz bunları önleyecek her türlü güce sahiptir. Terörle birlikte yapılan bu girişimler aptalca bir heves olmaktan ileri gidemez. Bu nedenle, halkımız, yapılan provokasyonlara uymamamalıdır.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkına yakışmayacak yıkma, yakma, tahrip etme gibi eylemlerden sakınılmalıdır. Zira topraklarımız üzerinde zarara uğrayan her şey milli servetimizdir.

Halkımızın, özellikle gençlerimizin infiale kapılarak bu provokasyonlara göre hareket etmeyecek sorumluluk bilincinde olduklarına inanıyorum. Hain teröristlerin yaptıkları otobüs ve işyeri yakma, talan etme, adam kaçırma ve öldürme gibi şeyler ancak çapulcu teröristlerin işidir. Biz vakarlı, onurlu, bilinçli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Devletimizin ve Türk Silahlı kuvvetlerimizin yapmakta oldukları savaşıma büyük bir olgunlukla destek vermemiz ve protesto eylemlerinde bulunmamız yeterlidir. Devlerimiz en kısa zamanda bu hainlerin haklarından gelecek, onlara hadlerini bildirecektir.

Ayrıca, Kürt kökenli vatandaşlarımızın tamamının hain teröristlerle birlikte oldukları düşünülemez. İçlerinde vatanımızı bizler kadar sevenlerin olduğu kesindir. Lütfen hain emperyalistlerin kurdukları  tuzaklara düşmeyelim ve bize yakışanı yapalım.

En derin sevgi ve saygılarımla.