TBMM DERHAL TOPLANMALIIDIR

TBMM 1

 

TBMM DERHAL TOPLANMALIDIR

Dr. Sadık Özen

 

Hain terörist saldırılarıyla askerlerimiz ve polislerimiz katledilirken ve her gün şehit cenazeleri kaldırılırken, milletimizin içi kan ağlamaktadır. Analar ağlamasın derken, tüm millet şehitleri için göz yaşı döker olmuştur. Geleceğimiz tehlikededir. Halkımız yaşanan olumsuzlukların daha büyük boyutlar kazanmasından endişe duyuyor.

Halkımız, konunun, milli iradenin temsilcisi olan TBMM’de görüşülmesini ve çözüm yollarının aranmasını bekliyor. Ama siyasi partiler bunu gerçekleştirmek yerine 1 Kasım’a odaklanmışlar ve önümüzdeki seçimde milletvekili sayılarını artırma telaşı içindeler.

Oysa bu seçimin ne kadar gerçekleşeceği dahi belirsiz. Olayların nasıl gelişeceği ise bilinmiyor. Bu kadar yoğun sorunlar ortada dururken, siyasetin ön plana alınıyor olmasının hoşgörü ile karşılanması mümkün değil.

TBMM, halkın tedirginliğinin doruk noktasına ulaştığı günlerde toplanmayıp da ne zaman toplanacaktır. Üstelik vekiller bir memurun bir yılda aldığı maaş kadarını bir ayda almaktadır. En azından, halkın helalliğini alabilmek için mecliste toplanmalılar ve aldıkları maaşları hak edebilmeliler.

Şu anda iktidar ve muhalefet el ele vermek, birlikte çözüm üretmek, terör olaylarını durdurmak ve ülkede huzuru sağlamak için gereken önlemi almak zorundadır. Bunun gerçekleştirileceği yer TBMM’dir. Her türlü siyasi çıkar ve endişeler bir tarafa bırakılarak, daha fazla vakit geçirilmeden TBMM toplanmalıdır. Halkımız sabırsızlıkla bunu beklemektedir.

Gerekirse 1 Kasım seçimleri iptal edilmeli, geçici hükümet feshedilmeli ve milli bir hükümet kurulmalıdır.

Saygılarımla.