ANKARA DARENDELİLER DERNEĞİNDE YENİ BAŞKAN ŞEVKET SOYLU

 

 

Dernek faaliyetleri içinde,Türkiye genelinde ilk sıralarda yer alan Ankara Darendeliler Derneği’nin yeni başkanı Şevket Soylu.

1949 yılından beri kesintisiz ve şaibesiz güven içinde dernekçilik faaliyetini devam ettiren Ankara Darendeliler Derneği başkan ve üyeleri dernekler tarihinde örnek hizmete imza atmışlardır.

Meslek görevleri yanında Darendeliler Dernek Başkanlığı görevini de yürüterek hemşekrilerinin birlik-beraberlik ve kaynaşmasını bugünlere taşıyan saygın ve seçkin başkanlarımızı sırasıyla hatırlayacak olursak:

l-Remzi Gürsoy

2-Abdullah Ertem

3-Tahsin Gönenç

4-Enver Kaya

5-Turan Sürenkök

6-Mevlüt Başer

7-Nami Ocakcıoğlu

8-Hidayet Kodaloğlu

9-Sadık Özen

10-Atalay Olcaytu

11-Akif Çomoğlu

12-Memduh Çomoğlu

13-Turan Olcayto

14-Mehmet Gültekin

15-Galip Kurdoğlu

16-Hayrettin Çomoğlu  başkanlık görevinde bulunmuşlardır.

 

Hayatta olan başkanlarıma hizmetlerinden dolayı teşekkür eder sağlıklı yaşamlar dilerim.

Hayatta olmayanlara ise  Cenabı Allah’tan gani gani rahmet niyaz ederim.

Bir üçüncü takdir ve teşekkürü ise kuruluş tarihinden beri Ankara dernek faaliyetine haftanın ve ayın belirli günlerinde zaman ayırarak derneği saygınlaştıran, dostlukları pekiştiren, hazeynliği oluşturan, geçmişi günümüze taşıyan,  kendilerini arattırıp iz bırakan, dernek faaliyetini canlı ve huzurlu tutan sevgili üyeleri arkadaşlarımı büyüklerimi ve Darendeliler’ e gönül verenleri kutluyorum ve teşekkür ediyorum.

En uzun süreli dernek başkanlığı görevinde bulunması nedeniyle kendilerine Onursal Başkanlık unvanının verildiğini,takdir plaketinin ise bilahare tevdi edileceğini öğrendiğim  Sayın Hayrettin Çomoğlu başkanımı şahsım ve hemşerilerim adına tebrik ediyor sevğilerimi iletiyorum.

Görev devir teslim sıralamasında on yedinci başkan olarak  görevi devir teslim alan hemşehrim Şevket Soylu beyefendiye ise görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Hayrettin Çomoğlu ile 20 yıldan beri yönetim kadrosunda devam ettirdiği görevinin sonrasında üyelerinin takdir ve olurları ile başkanlık görevine getirilmesini bu güne kadarki hizmetlerinin takdir mesajı niteliğinde olduğuna inanıyorum.

Darendeli Merhum  Osman Soylu’nun oğlu ve Eczacı B. Sıtkı Erdem’in damadı Rasim Kihtir’n kayın biraderi olarak, hayat arkadaşı emekli banka müdiresi Necla Erdem Soylu, mühendis ve avukat iki oğlu ile birlikte Darende sevdasından kopmayan ve Türk Patent Enstitüsü Daire Başkanlığı görevinden emekli olan Şevket Soylu’ nun 20 yılın sonunda  dernek üyelerinin takdir ve teveccühüne mazhar olarak 17.dernek başkanlığı görevine getirilmesini derneğin saygınlığı olarak algılıyorum.

Dernek başkanlığı görevini tebrik için açtığım telefonda, kendisine  duyulan güven için, her üyeye ayrı ayrı teşekkür ettiğini, üyelerin ve  dönem başkanlarının emaneti olan Darendeliler’in derneğine en güzel şekilde  hizmet edeceğinin bilgi ve mesajını verme nezaketi gösteren sayın Şevket Soylu beyefendiye başarılar diliyorum.

İnanıyorum ki Ankara’ nın Necatibey Caddesi gibi önemli merkezinde  dernek lokali bulunan Darendeliler Derneği seçkin bürokratları vasıtasıyla, yılda bir defa düzenledikleri unutulmayan Milli Eğitim Bakanımız Mustafa Necati Bey’i anma programı ile yetinmeyip, ayda bir defa olsun; Özalp’lar, Kurdoğulları ve Kösebalaban gibi seçkin kadrosu ile  saygın ve seçkin büyüklerimizi anma programı düzenleyeceklerdir.

Bu duygular içinde değerli başkan ve yönetim kurulu üyelerine başarı dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Darendeliler, başkentte tanışma kaynaşma ve dayanışma adreslerinin olduğunu unutmasınlar.

Dernek başkanı Şevket Soylu’ nun telefon numarasını (Tlf: 0532 691 71 31) vermeyi uygun buldum. Sevgi ve saygılarımla…