ABDULKADİR YUVALI MECLİSE GİDECEK

 

Prof.Dr.Kadir Yuvalı
Prof.Dr.Kadir Yuvalı

 

7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinde Adana’dan 4.sıra Millet vekili adayı olan Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı’nın meclise gitmesine kesin gözle bakılıyor.

Darendelilerin 170 bin seçmenin bulunduğu Adana’da CHP listesinden sıralamaya dahil olamayan İnşaat Mühendisi Sadi Sürenkök’ ten sonra, Ak Parti listesinden Aday olan 2.Sıra adayı Mimar F. Gül Demet Sarı,8.Sıra adayı Eczacı Mustafa Çalışkan ve 9.Sıra adayı iş adamı Faruk Bozkurt hemşerimizden sonra, MHP listesinden 4.Sıra adayı Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı ve SP adayı M. Çelebi Keyhıdır ile Hamza çalışkan seçim çalışmalarını kıyasıya sürdürüyorlar.

Parti ve Hemşeriler arasında yürütülen seçim tahminlerinin yoğunluğunda  Pro.f Dr. Abdulkadir Yuvalı’nın 4.sıra adayı olarak meclise gideceğine kesin gözle bakılmaktadır.

Görülen teveccüh ve gösterilen ilgi ile MHP’nin Adana’dan 5.millet vekilliğini alacağına kesin gözle bakıldığında hemşerimizin meclis koltuklarında ve milletin hizmetinde olacağı bekleniyor.

Çukurova’daki hemşeriler arasında ağırlıklı olarak ifade edilen, Abdulkadir Yuvalı Hocanın adaylığı varken diğer hemşerilerin aday olmalarının gereksizliği yönündeki ifadelerin, yaygınlaştırılması siyasi polemik olduğu kadar hemşeriler arasına sokulan fitneden ileri ifade değildir.

Her partiye gönül veren ve hizmetine soyunan yetenekli kariyerli hemşerilerimiz vardır, Özellikle SP yetmişli yıllardan beri gece gündüz demeden  dağ, taş ,tepe bayır çilesine katlanıp göğüs gererek kendi imkanları ile seçim çalışması sürdürüp hükümet olmanın ve halkın unutamayacağı hizmetleri gerçekleştirmişlerdir.

Gelinen noktada MHP listesinde 4.sırada aday gösterilen Prof Dr. Abdulkadir yuvalı hocaya hemşerilerinin olduğu kadar kendilerini dinleyip takip eden nice Adanalı ların teveccühü vardır.

Çalışmalarında kendilerinin de gördüğü yakın ilginin ve verilen sözün sandığa yansıması halinde millet vekilliğine şimdiden hayırlı olsun demek lazım ve diyoruz da.